Polski Ład, to zbiór programów i reform które zostały ogłoszone w związku z przystąpieniem do funduszu odbudowy, w ramach którego Polska może otrzymać w formie pożyczek oraz wsparcia nawet 770 miliardów złotych. 

 W ramach „Polskiego Ładu” po raz kolejny usłyszeliśmy z ust parlamentarzystów zapowiedź budowy S12. Jaki to ma związek z rzeczywistością? Na dziś niemal żaden.

 Program Budowy Dróg do 2030 roku, w którym została ujęta S12, dziś jest jedynie w głowach pomysłodawców. Niemal 260 mld złotych jakie ma zostać rozdysponowane w ramach tego planu, nie jest jeszcze w żaden sposób rozpisane na poszczególne zadania, a nawet nie jest jeszcze stworzony plan zdobycia tych funduszy. Wiele tutaj zależy od szybkiego zatwierdzenia Planu Odbudowy w ramach Unii Europejskiej, i wydaje się że tylko szybkie przyjęcie tego planu da możliwość realizacji Programu Budowy Dróg.

 Jeśli Unia Europejska przeprowadzi do końca sprawy związane z Planem Odbudowy, w czwartym kwartale tego roku mają zostać przedstawione ustawy, dopiero po tym czasie będzie można dyskutować o rozdziale środków z Krajowego Programu Budowy Dróg do 2030 roku. Burzliwa ostatnio scena polityczna, nie gwarantuje dziś realizacji planów w zarysie jaki został Nam przedstawiony.

 W 2022 roku całość dokumentacji S12 będzie już gotowa, czas na budowę już najwyższy. Dziś czas przejazdu na odcinku Piotrków Trybunalski- Przygłów często jest dłuższy od przejazdu trasą Piotrków Trybunalski- Rozprza- Przygłów.

 Foto. ePiotrków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.