Z miejsc wskazywanych jako tereny do składowania urobku z dna Pilicy, wydobytego podczas prac związanych z udrożnieniem koryta rzecznego, to właśnie działka położona na Kępkach budzi największe nadzieje na stworzenie popularnego miejsca do rekreacji nad wodą.

 Miejsce niezbyt odległe od sklepów, z miejscem do parkowania, położone tuż obok miejskich instalacji wodociągowych oraz energii elektrycznej, leżące kilkadziesiąt metrów od plaży na której wypoczywało przy ładnej pogodzie sporo osób.

 Jako dodatkowy atut dla tego miejsca, jest położona po sąsiedzku działka Parku Straży, miejsca które jeszcze kilka lat temu gościło różne imprezy miejskie, a które przy rozsądnych działaniach zainteresowanych stron, może pomóc w planowanym rozwoju terenu nadrzecznego np. poprzez dzierżawienie terenu pod imprezy, bary na świeżym powietrzu itp.

 Obecnie na przyszłą plażę, trafia kilkanaście wywrotek urobku dziennie. Miejsce trzeba będzie prawdopodobnie uzupełnić piaskiem o lepszych parametrach, gdyż ten wydobywany przez koparki i zwożony w to miejsce, nie jest tak dobrej jakości jak składowany na Obdzieży.

 W tym miejscu mieszkańcy z którymi rozmawiałem, spodziewają się rewolucji. Ich obawy budzi jedynie fakt obecnie słabego przygotowania dróg dojazdowych w miejscu kończącego się asfaltu, jednak droga dojazdowa do samej działki z plażą, dziś rozjeżdżona, zostanie naprawiona przez wykonawcę po zakończeniu prac związanych z zapełnieniem działki wydobywanym materiałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.