„Strażacy w pierwszej fazie akcji ratunkowej odstąpili od działań ratujących życie oraz wydobycia tych osób na zewnątrz, ze względu na obrażenia tych osób”- przekazał mł. bryg. Wojciech Pawlikowski z JRG Piotrków Trybunalski, -„przybyły na miejsce lekarz potwierdził zgon dwóch osób”.

 Samolot który zaledwie kilka minut wcześniej opuściło nad strefą zrzutów dwudziestu skoczków, podczas podchodzenia do lądowania rozbił się na polu w miejscowości Glina.

 Skyvan często goszczący na naszym niebie, służył jako podniebna taksówka dla skoczków spadochronowych w SKY FORCE- Polskie Centrum Spadochronowe jako jedna z dwóch tego typu maszyn. Firma do której należy jest prawdziwą dumą piotrkowskiego lotniska, to właśnie do skoków z tych charakterystycznych maszyn ustawiają się kolejki chętnych…

 W działaniach ratunkowych brali udział strażacy z JRG Piotrków Trybunalski, na miejscu pracują również policjanci z KM Piotrków Trybunalski, ZRM Piotrków Trybunalski, prokurator, Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

kajaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.