Jedna z najmniejszych jednostek w województwie, działająca głównie w obrębie Podklasztorza, jednak dzięki swojej specjalizacji dysponowana również do akcji poszukiwawczych w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. 

 OSP Sulejów Podklasztorze z racji swojego młodego wieku oraz „starszych” kolegów z OSP Sulejów na drugim brzegu rzeki nie miała nigdy szansy rozwinąć się jak okoliczne jednostki. Dodatkowo niewielkie budynki będące w użytkowaniu OSP, ograniczały działalność jednostki. Dopiero ostatnie lata, wybór specjalizacji i zakupy odpowiedniego sprzętu realizowane przy współpracy wielu podmiotów, przyniosły zmianę jakościową jednostki. Sprzęt, szkolenia oraz dobre zarządzanie jednostką w kilka lat zmieniły oblicze jednostki. Z wyjeżdżającego 3 razy w roku zastępu, OSP Sulejów Podklasztorze w statystykach wyjazdów do zdarzeń często wyprzedza inne jednostki, także te z KSRG.

 W najbliższą niedzielę z okazji 55-cio lecia jednostki, będzie można przekonać się na własne oczy jakie zmiany dokonały się z udziałem druhów z Podklasztorza w ostatnich latach. Bogaty program rocznicowej imprezy jaka odbędzie się na dziedzińcu Hotelu Podklasztorze, pozwoli na ciekawe spędzenie czasu w gronie ludzi, którym przyświecają głównie dwa cele: ratować i pomagać.

uizysklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.