Około trzy godziny trwała akcja usuwania złamanej gałęzi, zwisającej bezpośrednio nad domkiem wypoczynkowym, na jednym z ośrodków znajdującym się w Sulejowie.

 Rozmiar gałęzi oraz braki możliwości samodzielnego usunięcia, skłoniło letników powracających na działkę po zimowym przestoju, do wezwania na pomoc odpowiednich służb.

 Zastęp KSRG OSP Sulejów, który przybył na miejsce, po przeprowadzeniu oględzin, do pomocy w dalszej akcji poprosił o zadysponowanie na miejsce drabiny.

 Po kilkunastu minutach, już wspólnymi siłami wraz z zastępem JRG Piotrków Trybunalski, przystąpili ochotnicy z Sulejowa do akcji. Ze względu na wiszący nad budynkiem konar, akcja była dość czasochłonna. Jednak zachowanie wszystkich względów bezpieczeństwa, umożliwiło uniknąć strat.

 Teren JOR Polany jest częstym miejscem takich zgłoszeń. Rozpoczęte szkoleniem zastępów OSP z terenu całej gminy działania z 2021 roku, były dobrym wstępem do zminimalizowania zagrożeń wywołanych przez uszkodzony drzewostan. Usunięto wówczas kilkanaście przyczep suchych drzew oraz połamanych gałęzi, jednak na tak rozległym terenie do całkowitego wyeliminowania zagrożenia nie dojdzie nigdy. Można jedynie minimalizować je kolejnymi tego typu manewrami.

uizysklep
kosmetyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.