Postulowane od dawna potrzeby w przebudowie infrastruktury w celu zwiększenia bezpieczeństwa, powoli zaczynają być realizowane. Obecnie trwają prace na ulicy Opoczyńskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Wschodnią, montaż barierek pozwoli powstrzymać przynajmniej część idących „na skróty” do pobliskiego marketu.

Kolejną niezbędną zmianą jaka zagościła w krajobrazie miasta, jest przesunięcie przejścia dla pieszych wraz z wysepką o około metra. Pozwoli to bezpiecznie wyjechać autobusami z ulicy Wschodniej, które wielokrotnie klinowały się w zbyt ciasnym skręcie.

Wprowadzone zmiany z pewnością są ważne, jednak te które wymiernie wpłyną na bezpieczeństwo pieszych wciąż nie są realizowane. W całym mieście nie ma nawet jednego bezpiecznego przejścia dla pieszych, gminna wąska ulica Wschodnia mimo wześniowej decyzji o zakazie skrętu dla ciężarówek, wciąż nie doczekała się wkopania znaków i codziennie gości na niej kilkaset ciężarówek. O tym jak niebezpieczny jest dla innych uczestników ruchu ich wjazd pisałem kilkukrotnie.

Pismo opublikowane na profilu Facebook-owym p. Adama Stobieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.