Maraton MTB Wokół Zalewu Sulejowskiego to impreza już wtopiona w krajobraz Zalewu Sulejowskiego.

Praca nad całością przygotowań trwa zazwyczaj kilka miesięcy, a po każdym zakończonym wyścigu prowadzi się analizę poprzedniego wydarzenia. O ile każdy wypadek da się przewidzieć, nie do każdego można się przygotować bez inwestycji w nie swoją infrastrukturę.

Słynne już mostki na Murowańcu, na co dzień służące do rekreacji mieszkańcom okolic, tym razem służyły jako trasa wyścigu. I to właśnie tam mogło dojść do bardzo groźnej sytuacji: wąski, zniszczony mostek z którego spadła uczestniczka do wody. Organizatorzy przewidzieli taką ewentualność, przy mostkach stali strażacy z OSP Sulejów zabezpieczający trasę, oraz odpowiedzialni za zabezpieczenie medyczne ratownicy medyczni.

Szczęśliwie dla uczestniczki, była to tylko niegroźna kąpiel i zdjęcie które będzie wspaniałą pamiątką. Chwilę przed startem zawodników, miejsce do którego spadła zawodniczka zostało wyczyszczone z konarów i gałęzi przez druhów OSP Sulejów, którzy do tego szczęścia również się przyczynili.

Rok temu przed startem imprezy, chcąc zabezpieczyć uczestników, wykonano prace remontowe na koszt organizatora. Szczegółowy przegląd przed tegorocznym startem również był przeprowadzony, jednak to nie dla uczestników wyścigu służą głównie te mostki.

Upadek w tym miejscu, w czasie gdy na miejscu nie ma ratowników, może zakończyć się tragedią. Dziwi fakt że o stan infrastruktury dba jednorazowy użytkownik, natomiast do bycia właścicielem nie przyznaje się nikt. Obustronna poręcz, wymiana desek to zaledwie kilka tysięcy złotych, z tym że ważniejsza od tych pieniędzy jest możliwość korzystania przez rowerzystów. Jest to niewątpliwie najbardziej urokliwa trasa rowerowa w gminie, a jej ozdobą jest przejazd przez tereny Murowańca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.