Dla wielu firm to już ostatni dzwonek na ponowne otwarcie. Lockdown który zamknął ponownie kilka branż, pomału zdaje się zostanie poluzowany, dane najbliższych kilku dni pokażą skalę na jaką można sobie pozwolić z ponownym otwarciem branż. 

 Dziś z nieoficjalnych zapowiedzi można było usłyszeć o powrocie do pracy sklepów w galeriach handlowych, hoteli czy restauracji. Do podania skali i warunków otwarcia potrzebne są dane o epidemii jakie zostaną zebrane do poniedziałku. Zwyczajowo to właśnie poniedziałkowe konferencje prasowe przynoszą dobre nowiny jeśli chodzi o przedsiębiorców. 

 Dla wielu firm będzie to jedynie symboliczne otwarcie, można znaleźć dużą ilość ogłoszeń czy artykułów o otwieranych i funkcjonujących już działalnościach. Szczególnie w warunkach sezonowych, a więc zamknięta turystyka w górach, wyłamała się dość licznie z pod zakazów. Nawet ryzyko utraty pieniędzy z rządowej tarczy, czy wysokich kar nie są już w stanie powstrzymać przedsiębiorców przed ratowaniem swoich miejsc pracy. 

 Pierwszy dzień szkoły dla uczniów klas 1-3, to zapowiadany w zeszłym tygodniu próg odmrażania szkolnictwa. Obecnie nie ma nawet rozważań nad kolejnymi krokami, a zapowiedź ministra Niedzielskiego o terminie kwietniowym mimo że brzmi niewiarygodnie, nie jest jednak wykluczona. Powolna akcja szczepień, również nie przybliża dzieci do ponownego spotkania w szkolnych salach. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.