Upały rzędu 32-34 stopni będą z czytelnikami do najbliższego poniedziałku, do wtedy obowiązuje wydane wczoraj ostrzeżenie przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi.

 Ten gorąc niekorzystnie wpływa również na sytuację pożarową w lasach, w wielu z nich (w tym i nasz region) możliwe są już powstające samoczynnie pożary, wobec tego w ciągu kilku dni może zostać wprowadzony zakaz wstępu do lasu.

 I zapewne tak się stanie, kilkustopniowe ochłodzenie jakie prognozowane jest od wtorku nie zmieni nic, najbliższe opady mogące poprawić sytuację pojawią się w przyszły weekend (o ile nie zmienią się prognozy). Szykują się więc wakacje z zakazami: zbieracze jagód, grzybów, malin czy innych leśnych skarbów, poza zbiorami będą mogli spodziewać się spotkania z leśnikami. 

 Dziś jednak zakaz jeszcze nie został wprowadzony, warto spędzić te najbliższe upalne dni w leśnym zaciszu, zachowując jednak daleko idące środki ostrożności. Przypominam o zakazie palenia ognisk w lasach, złamanie tego zakazu, szczególnie w tych trudnych warunkach może być odczuwalne finansowo dla nierozważnych osób.

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.