Po dzisiejszym spotkaniu w Urzędzie Miasta w sprawie budowy trasy MTB w sulejowskich Kopułach, można powiedzieć że zakończyło się prawdziwą epidemią. 

 Marta Turoboś oraz Przemysław Gierczak, utytułowani zawodnicy oraz instruktorzy kolarstwa, swoją wizją dla tego terenu „zarazili” obecnych ze strony Urzędu Panią wiceburmistrz Małgorzatę Just, Przewodniczącego Rady Miejskiej Bartosza Borkowskiego oraz Inspektora Sławomira Rybaka, w spotkaniu tym brał również jako przedstawiciel społeczności Jakub Lisman. 

 Konstruktywne spotkanie, początkowo polegające na przedstawieniu oczekiwań stron, zakończyło się deklaracją współpracy a także ofertą na jaką każdy po cichu liczył. Przełomową chwilą spotkania była wymiana zdań w której okazało się że goście są instruktorami na trasie w Sławnie, gdzie dofinansowanie organizowała… Małgorzata Just. Urząd Miejski w Sulejowie złoży wnioski o pozyskanie środków zewnętrznych na budowę niezbędnych elementów trasy, teren zostanie wygrodzony, oczyszczony, objęty siecią monitoringu oraz pojawią się na miejscu elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, wiata drewniana, stojaki na rowery).

 Sama trasa zostanie zbudowana w sposób umożliwiający korzystanie z niej zarówno początkującym juniorom, jak również zawodnikom o bardzo wysokim stopniu wyszkolenia, będzie możliwe rozgrywanie na niej również zawodów różnej rangi. Przedstawiony pomysł umożliwi również korzystanie z trasy szkółkom kolarstwa górskiego, na których powstanie w Sulejowie lub okolicy każdy liczy. 

 Zaangażowanie ze strony urzędu bardzo cieszy, pomysł zagospodarowania dla tego terenu zawsze kierował się w stronę sportu, zetknięcie z profesjonalistami od kolarstwa zadziałało jak katalizator, dzięki temu dziś udało się ustalić więcej szczegółów niż każdy mógł przypuszczać szykując się do spotkania.

 Jeszcze w tym miesiącu w Kopułach pojawi się większa grupa osób związanych z kolarstwem MTB, do ich zadań będzie należało obejście terenu, za pomocą GPS-u wyznaczenie trasy oraz opisanie jej co pozwoli na rozpisanie kosztorysu, niezbędnego do złożenia wniosków o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych. 

 Zapewne w najbliższych dniach zaproszę również na spotkanie tam na miejscu fanów kolarstwa z okolic, omówiony zostanie plan „w terenie”, co pozwoli na sprecyzowanie oczekiwań najczęstszych użytkowników przyszłej trasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.