Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna, to kategoria nagrody w której statuetkę Florian 2020-21 odebrali dh Bartłomiej Kolasiński- naczelnik OSP Przygłów oraz dh Przemysław Gorgoń – skarbnik OSP Przygłów.

 Aktywizowanie, współpraca i integracja: słowa które każdy zna i rozumie, jednak poziom i rozmach przedsięwzięcia jaki udało się wtedy osiągnąć, jest nie do przebicia. Statuetka jest przyznana za „Strażacką zbiórkę złomu dla Krystianka”, wydarzenie które zostało zaplanowane na sobotę 7 grudnia 2019 roku, tak w rzeczywistości trwało niemal miesiąc. Tyle czasu zajęło uprzątanie z placu przy remizie OSP Przygłów złomu, który trafił tam w jednym celu: zebrać środki na ratowanie młodego człowieka.

 Echa tego wydarzenia brzmią do dziś, w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsza w Otrębusach, 11 września 2021 roku OSP Przygłów odbiera statuetkę w wyżej wymienionej kategorii jako zwycięzca wyłoniony z minionych dwóch lat. 

 OSP Przygłów zdobył to wyróżnienie jako jedyna jednostka z całego powiatu piotrkowskiego we wszystkich dotychczasowych edycjach konkursu. Tym bardziej cieszy, że jest to jednostka z terenu Gminy Sulejów – podkreślają sami strażacy.

 O szczegółach można również poczytać klikając TUTAJ , bogata fotogaleria oraz szczegóły opisane przez Naczelnika OSP Przygłów – Druha Bartłomieja Kolasińskiego

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.