Sprawa wody w Gminie Sulejów budzi ogromne emocje. Dziś w Poniatowie pojawiła się ekipa telewizyjna TVP, dziennikarze tej stacji prowadzili rozmowy z mieszkańcami na temat rozgrzewający ich do czerwoności w te upalne dni.

 Kilkanaście, a w końcowej części już kilkadziesiąt osób wypowiedziało a momentami wręcz wykrzyczało swoje zdanie na ten temat. Zdaniem mieszkańców kolejne władze zapominały o nich, gdyż problemy z dostępem do wody znane są już od lat 90-tych i ich zdziwienie wywołuje fakt braku możliwości zażegnania kłopotów które narastają z każdym kolejnym przyłączem wodnym realizowanym przez MZK Sulejów.

 Jako pomysły mogące poprawić ten stan, wskazują budowę wieży ciśnień która będzie nocami przyjmować wodę a w chwilach największego poboru tłoczyć ją z powrotem do sieci. Kolejny pomysł to połączenie wodociągów z Sulejowa z tym z Krzewin, co pozwoli na wtłoczenie do sieci dodatkowych ilości wody, zwiększenie poborów z Piotrkowa i Mniszkowa a nawet najbardziej drastyczne dla gminy, odcięcie w Przygłowie od sieci sulejowskiej i podłączenie do wodociągu piotrkowskiego.

 Sulejowski Urząd Miejski zapowiada rozwiązanie problemu do końca 2022 roku, poprzez budowę ujęcia właśnie w miejscu kręcenia dzisiejszego programu, jednak wypowiedzi mieszkańców są jednoznaczne, nie wierzą już w te zapowiedzi. Od lat 90-tych, problem ten narasta i powraca jako powód wzburzenia corocznie w maju oraz znika wraz ze spadkiem temperatur już we wrześniu. 

Fiore
One thought on “Emocje przed kamerami”
  1. Odwieczny problem braku wody dotyczy też Podklasztorza. O godzinie 7.00 rano kiedy chcę umyć chociaż zęby i buzię aby iść do pracy wody nie ma. Dziecko muszę myć najpóźniej do godziny 16.30 gdyż później mogę pomarzyć o tym,żeby była Woda przecież nie będę myć dziecka o 24.00 jak inni skończą podlewać swoje ogródki. Niech w końcu ktoś z urzędu przejdzie się i popatrzy a nawet nie bo słychać jak pompy chodzą bo „dziadki” muszą mieć zieloną trawkę. Zwracając uwagę kiedyś usłyszałam odpowiedź place za wodę to podlewam. No ludzie !!! Jest teraz godzina 21:36 i w kolo słychać tylko buczenie pomp ,które nawet bzykanie komarów zagłuszają.
    Niech w końcu Pan Burmistrz coś z tym zrobi bo samo pisanie na stronie UM o zakazie podlewania z wodociągu nic nie daje. Proszę Niech Pan Burmistrz się przejdzie po Podklasztrzu w szczególności Niech odwiedzi ul. Wypoczynkową,Wczasową,Letniskową pompy chodzą aż miło Woda leje się non stop a w kranach susza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.