Rada Miejska w Sulejowie nie udzieliła absolutorium Burmistrzowi Sulejowa Wojciechowi Ostrowskiemu.

 Problematyczne również się wydaje udzielenie wotum zaufania. Wprawdzie w głosowaniu Burmistrz wygrał głosowanie jednym głosem, jednak Radna Grażyna Michalska zgłosiła błędne działanie systemu, który zaliczył jej głos, mimo tego że jak twierdzi, nie oddała go. Za 2 dni będzie gotowy dokładny raport z pracy systemu, który pozwoli ocenić sprzeciw radnej. Błędy w działaniu systemu zdarzały się przez całą sesję różnym osobom, wobec tego można się spodziewać raportu który doprowadzi do powtórnego głosowania.

 10 milionów złotych, tyle należy wydać według kosztorysu na pełną wersję ulicy Dobra Woda. Ulica ta nie uzyskała wprawdzie dofinansowania i obecnie została wpisana na listę rezerwową, a to właśnie realizacja tej inwestycji dziś okazała się kluczowa dla tego głosowania. Według słów Radnego Marcina Gadomskiego, budowa tej ulicy została całkowicie wstrzymana, co stało się powodem nieudzielenia swojego poparcia Burmistrzowi, z którego obozem Pan Radny był zawsze wiązany. Lista zarzutów „opozycyjnych” radnych jest zawsze taka sama, ogromna dysproporcja środków inwestowanych w terenach wiejskich w stosunku do tych realizowanych w mieście.

 I dopiero odcięcie części terenu miasta, podzieliło zaplecze burmistrza. Kilkuletnie starania o zrealizowanie ulicy Dobra Woda radnego z tego terenu zostało odsunięte w czasie lub całkowicie zawieszone, podczas gdy w centrum miasta powstają kolejne inwestycje, w tym będąca obiektem zapalnym kładka. Kładka, której argumentacją powstania był również przejazd dla karetek, jak się okazało całkowicie oderwany od rzeczywistości, gdyż na kładkę prowadzą schody, a konstrukcja zjazdów uniemożliwia wjazd na nią jakimkolwiek pojazdem posiadającym więcej niż 2 koła. Problematycznym również okazuje się poprowadzenie pod nią gazu…kolejnego elementu z listy argumentacji.

 Wracając do ulicy Dobra Woda, jest to naturalny kierunek rozwoju mieszkaniowego Gminy Sulejów. Osiedle Podklasztorze oraz Dobra Woda to świetne do zabudowy jednorodzinnej tereny, rozwój tego kierunku został jednak zahamowany przez kolejne lata bez poprawy infrastruktury. Brak przyłączy kanalizacyjnych, problemy z wodą na tym wyżej położonym obszarze, a co najważniejsze brak utwardzonej nawierzchni, uniemożliwia dziś nie tylko rozwój tego terenu, ale również normalne życie mieszkańców.

 Jak pokazują wpisy mieszkańców na różnych forach internetowych z pewnością budowa tej ulicy nawet za gminne pieniądze bądź z kredytu jest lepiej postrzegana, niż kolejne pomysły „rewitalizacji” które poza ogromnymi kosztami nie wnoszą nic do rozwoju Gminy Sulejów. 

 O ile pomysł referendum odwoławczego nie jest rozpatrywany przez radnych którzy wygrali głosowanie, czerwona kartka jaką otrzymał dziś burmistrz wraz z przesłaniem od radnych, miejmy nadzieję poprawi komunikację z radą która przecież jest wysłannikiem nas wyborców.

 

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.