Przedostatni w sezonie 2022/23 ale i ostatni na własnym stadionie mecz Betcris IV ligi, został rozegrany w sobotnie popołudnie przy ulicy Koneckiej 45 w Sulejowie.

 Ostatnia odsłona sezonu w Sulejowie, to mecz z rywalem ze Zgierza. Tamtejszy zespół Boruta Zgierz przyjechał walczyć o pewne utrzymanie, i plan minimum czyli remis po ciężkiej walce udało się gościom wykonać.

 Przegrywający po pierwszej połowie spotkania sulejowski zespół, występujący jak i w poprzednich kolejkach w dość odmłodzonym składzie, w drugiej części meczu wyprowadził wynik na 2:2. Niedosyt pozostawiają jednak sytuacje, kiedy po ciekawych akcjach szala zwycięstwa mogła przechylić się na stronę Skalnika. Wynik jednak pozostał niezmieniony i punkt rywali na kolejkę przed końcem, zapewnił im utrzymanie.

 Wprawdzie przed drużyną jeszcze derby w Piotrkowie Trybunalskim, jednak większe emocje dotyczą przyszłego sezonu. Na kolejkę przed końcem, drużyna zgromadziła o 7 punktów więcej niż rok temu. Przekładając ten progres na kolejny sezon, może się okazać że drużyna budowana z uporem niemal od najniższej klasy rozgrywkowej, włączy się w sezonie 2023/24 w walkę o awans do 3 ligi. 

 Kolejne ważne wydarzenie dla klubu, miało miejsce dzień wcześniej. Walne zgromadzenie Stowarzyszenia Skalnik Sulejów, uzupełniło zarząd klubu o trzech kolejnych członków zarządu. Potwierdzone przez obecnych na spotkaniu Przewodniczącego Rady Miejskiej Bartosza Borkowskiego oraz Radnego Jarosława Sarleja o możliwości użyczenia obiektu na terenie JOR Polany, zwiększonemu zarządowi wyznacza ogromne cele organizacyjne. Zaniedbany plac na „Wiktorii”, poza ogromnym nakładem pracy, to również wyzwanie finansowe przekraczające budżet klubu. Na rok przed wyborami władz stowarzyszenia, będzie wielkim sprawdzianem zdolności organizacyjnych.

 Tutaj warto postawić kilka pytań: Czy sulejowskie dzieci otrzymają możliwość trenowania na nowym obiekcie, realizowanym od podstaw według potrzeb najmłodszych sportowców? Czy społeczność nie tylko Sulejowa, ale i całej gminy udźwignie zadanie pomocy w stworzeniu tego ośrodka? 9 (od września 10) grup dziecięcych i młodzieżowych czeka na swoją szansę.

kajaki
uizysklep
kosmetyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.