Zamykanie działów gospodarki w Czechach już od najbliższego poniedziałku, stan wyjątkowy na Słowacji, ogłaszane 2-3 razy w tygodniu kolejne obostrzenia w kraju. Drugi lockdown w Izraelu, dziś mija 3 tydzień od wprowadzenia. Holandia, Belgia, Ukraina z rekordami…. Początek drugiej fali zachorowań przynosi coraz gorsze wiadomości.

Rekordy ilości zachorowań, brak miejsc na oddziałach zakaźnych, zamykane kolejne szkoły lub pojedyncze klasy w kraju.

Dziś po raz pierwszy na Covid 19 zmarło więcej niż 10 osób. Więcej niż 100 zmarło zarażonych, którzy mieli również choroby współistniejące. Ponad 6500 nowych chorych wykrytych w ciągu jednego dnia, rekordy zakażeń przebijane o średnio 2000 tygodniowo, obraz epidemii który dziś widzimy, za 2 tygodnie będzie opisywany łagodnym początkiem.

Dziś kłótnia o to czy powinniśmy chodzić w maseczce, za tydzień lub dwa w obliczu kolejnych obostrzeń i problemów będzie wydawać się niewinnym przekomarzaniem. Już dziś rozpatrywany jest powrót do zakazu podróżowania, zakazu zgromadzeń powyżej 10-ciu czy nawet wzorem Francji z początków pandemii 3 osób.

Szybki rozwój pandemii pokazuje, że dziś mimo masek, cieszymy się dużo większymi swobodami jak kraje ościenne. Jesteśmy wciąż krok za innymi krajami, jednak kolejne zakazy nie mogą nikogo już dziwić. Dziś oraz jutro kolejne obrady Rządowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, jutro poznamy kolejne obostrzenia które od soboty będą wprowadzane.

A od jutra w godzinach 10:00-12:00 w sklepach, godziny dla seniora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.