Jedna awaria, jedna drobna kolizja a konsekwencje ich ciągnęły się godzinami.

 Mowa tu o ostatnim piątku, kiedy to dwa zdarzenia na dojeździe do mostu w Sulejowie wywołały paraliż DK12. Kierowcy stanie w korkach zaczynali niemal w Jaksonku na DK74, DK12 zablokowana została od zjazdu do miejscowości Strzelce oraz objazd przez Dobrą Wodę, ku przerażeniu mieszkańców, a tradycyjny już piątkowy korek wlał się do Piotrkowa Trybunalskiego.

 Początek wakacji w tym roku przyniósł ogromny wzrost liczby samochodów. Po wielu obostrzeniach trwających niemal cały rok, wsiedliśmy do samochodów dla oderwania się od rzeczywistości i spędzenia kilku dni z daleka od miejsc w których byliśmy niemal zamknięci. Przez ten ostatni rok, a nawet od wielu lat w kwestii przejazdu DK12 od Sulejowa do Piotrkowa Trybunalskiego nie zmieniło się nic. Mimo obietnicy pieniędzy na budowę, oraz szybkiego unormowania wreszcie spraw wokół decyzji środowiskowej, każdy kolejny tydzień przynosi takie same utrudnienia.

 Nie jesteśmy wielką metropolią, w milionowym mieście takie problemy mogą się pojawiać. Sulejów to zaledwie kilkutysięczne miasteczko, którego problemy wynikają właśnie z potrzeb wielkich miast czy całych regionów kraju. DK12 jest jedną z najbardziej obleganych dróg w kraju, jednak stosunek ilościowy samochodów ciężarowych do osobowych stawia Sulejów na podium w tej kategorii.

 Nie dziwi zatem już nikogo widok mieszkańców, którzy w tej sytuacji wybierają wyprowadzkę z miasta, nawet do miejsc odległych zaledwie o 90 minut jazdy samochodem czyli do Piotrkowa Trybunalskiego, częściej jednak są to miejsca typu Wrocław, Poznań, Łódź czy Warszawa w których szczególnie młodzi ludzie szukają swojej lepszej przyszłości. 

 I tylko taka refleksja nasuwa się w tej chwili, „S-ka” miała być oddana do użytku właśnie w tym roku, często takie duże inwestycje oddaje się etapami, być może „sulejowski” etap już dziś byłby gotów i te wakacje wreszcie spędzalibyśmy w domach czy na działkach w spokoju, zamiast w hałasie i smrodzie spalin samochodów które znaleźć się tutaj nie powinny.

 

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.