Do dramatycznego wydarzenia doszło wczoraj, kilka minut po 13:00 w Piotrkowie Trybunalskim po ćwiczeniach Jednostki Strzeleckiej JW1031 Piotrków Trybunalski. Młoda mieszkanka Sulejowa została postrzelona w oko z repliki broni na naboje CO2.

 Jak wynika z relacji świadków, została postrzelona przez swoją nastoletnią koleżankę z grupy, której broń została udostępniona przez innego członka grupy. Chwilę wcześniej replika została odebrana z depozytu, ponieważ została zarekwirowana przez prowadzących zajęcia instruktorów na czas zajęć.

 Z informacji uzyskanych od dowódcy jednostki wiadomo że: broń którą na zajęcia przyniósł nastolatek może być w posiadaniu tak młodych ludzi. Nie ma dolnych ograniczeń wiekowych ani zezwoleń. Młodzież po zajęciach oczekiwała na przyjazd rodziców nie będąc pod opieką kadry.

 Sam przebieg zdarzenia przebiegał w sposób bardzo różniący się od zachowań jakie w młodzieży starają się wypracować instruktorzy Strzelca, jak wynika z relacji obecnych na miejscu osób, nastolatka dwukrotnie wystrzeliła w ziemię po czym wycelowała w tył głowy mieszkanki Sulejowa, która widząc reakcję grupy odwróciła się w kierunku trzymającej replikę w czasie gdy ta pociągnęła za spust.

 Dziewczynka natychmiast została przewieziona do Szpitala Matki Polki w Łodzi z dużym zagrożeniem utraty wzroku w przestrzelonym oku.

uizysklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.