Akcja zapoczątkowana zaledwie tydzień temu, przyniosła już pierwsze efekty.

 Około 40-tu kilogramów surowców wtórnych w postaci puszek aluminiowych oraz plastikowych nakrętek, to około dwóch godzin rehabilitacji Patryka.

 Patryk Kabziński dla którego prowadzona jest ta akcja, to dwudziestoletni człowiek, którego przy życiu od pierwszych dni utrzymuje jedynie opieka rodziny oraz długie godziny rehabilitacji. 

 Szukając pomysłu na pomoc, wybór padł na zbiórkę surowców wtórnych z kilku względów. Nakrętka plastikowa jest bardzo łatwo dostępnym surowcem, zbieranie ich we własnym zakresie z racji niskich cen skupu jest bardzo nieatrakcyjne dla osób indywidualnych. Puszka aluminiowa często wykorzystywana, jest stale widoczna jako porzucony śmieć na ulicach, rowach czy placach. I co dało się zauważyć, głównie starsze osoby potrafią zebrać je z przestrzeni miejskiej i przynieść do pojemników ustawionych na ulicy Opoczyńskiej 43.

 Co bardzo cieszy, mimo wcześniejszych obaw, do pojemników trafiają tylko zbierane surowce. Od samego początku nie trafił tam żaden odpad, którego nie można by było wykorzystać, można zatem stwierdzić o spełnianiu również roli proekologicznej takiego pojemnika. Czy zatem tego rodzaju pojemniki powinny znaleźć się w większej ilości na ulicach gminy? Z pewnością takie są zamiary, początek jest bardzo obiecujący. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.