Z Sulejowa prosto na front walk w wojnie rosyjsko-ukraińskiej trafi Peugeot Boxer, ufundowany przez mieszkańców, których większość pochodzi z Gminy Sulejów.

 Stowarzyszenie S12 Natychmiast organizując akcję zakupu samochodu dla ZSU, wzięło na siebie nie tylko zakup, ale także remont pojazdu, dostarczenie na granicę ale także dzięki wsparciu darczyńców zapełnienie całej wolnej przestrzeni pomocą humanitarną oraz medyczną.

 Samochód został zapakowany dzięki wsparciu Widzialnej Ręki Piotrków Trybunalski, 313 Garage, Poseł Grzegorz Lorek wraz ze znajomym Sami El-Oun dostarczył dużą ilość środków medycznych. Nie sposób wymienić wszystkich: Asia, Jola, Jacek czy Tomek włożyli dużo pracy w organizację, dzięki Wam wielkie.

 Pisząc scenariusz do filmu sensacyjnego, nikt nie pomyślał o takiej historii, a jednak wydarzyła się naprawdę!!! Po odbiór samochodu została wysłana jedna z ochotniczek oddziału do którego trafia wsparcie. Lybov, tak ma na imię nasza łączniczka, na przejściu granicznym stawiła się z informacją… że nie ma prawa jazdy i nigdy nie jeździła samochodem. Na dodatek przywieziona została przez policyjny radiowóz, którego obsada zagroziła z uśmiechem na twarzach że będą zwracać na nas a szczególnie na naszą nową towarzyszkę wyprawy szczególną uwagę. Po chwili zrozumieliśmy dlaczego, Lybov to niezwykle sympatyczna osoba, którą dowódca wysyłał na granicę ze słowami że z pewnością da sobie radę. 

 I rzeczywiście doprowadzona pod sam szlaban, otrzymała solidną, trwającą 10 sekund, lekcję nauki jazdy. Wciśnij sprzęgło, wrzuć „jedynkę”, puść wolno sprzęgło i jakoś to będzie. Udało się, samochód bez wypadku pokonał granicę, a dalej… kierunek Ługańsk.

 Nocna wyprawa na granicę, mimo kolejnego już wyjazdu, po raz pierwszy pozostawia w nas taki ślad. Ślad który mobilizuje nas do dalszej pracy, organizowania dalszego wsparcia, pomocy tym dzielnym ludziom w obliczu katastrofy jaka spotyka cały kraj.

 Wobec tego, zaczynamy szukać kolejnego samochodu, zaczynamy organizować kolejne dary, zbieramy kolejne fundusze. https://zrzutka.pl/xg523m

 

 

Wprowadź poprawny URL
kajaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.