Dziś 13 lutego o godzinie 17:00 w Sali MOK-u przy ulicy Błonie 10, odbędzie się spotkanie mieszkańców z urzędnikami miejskimi. Tematem spotkania będą możliwości pozyskiwania dotacji na wszelkie inwestycje związane z wymianą źródeł ogrzewania na niskoemisyjne, fotowoltaikę, pompy ciepła itp.

Normy emisji zanieczyszczeń, według wskazań zamontowanego niespełna miesiąc temu czujnika pomiaru zanieczyszczeń, w najgorszym pod tym względem dniu, przekroczone zostały niemal 24 razy. Jest on zamontowany nieopodal szkoły, przyszłej hali, basenu, obecnego przedszkola czy urzędu miasta i poczty a więc w miejscach gdzie przebywa każdy z Nas. Przystąpienie jak największej liczby mieszkańców do prezentowanych programów, pozwoli na zmniejszenie emisji, co nie pozostanie bez wpływu na zdrowie mieszkańców. Mobilizujmy się do przyjścia, dane jakie prezentujemy w ciągu ostatniego miesiąca są naprawdę alarmujące, a dzisiejsze spotkanie daje dużą szansę na zmianę w bliskiej perspektywie.

One thought on “Czyste Powietrze”
  1. Szkoda, że nie ma czujnika na Piotrkowskiej, Wąskiej, Podolu.
    Kamienica obok sklepu Markus powoduje takie zadymienie, że czasem nie widać wjazdu do Sulejowa. W innym domu palone są jakieś sklejki czy coś bo śmierdzi lakierem. Nie da się otworzyć okna a oczyszczacz powietrza nie nadąża z pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.