Jak informuje dziś, pracujący od niedawna w Urzędzie Miasta, zajmujący się obsługą medialną miasta i gminy Pan Kamil Budny, decyzja o wykonaniu dokumentacji niezbędnej do wymiany wodociągu w ulicy Klasztornej i Władysława Jagiełły już zapadła.

Według informacji przekazanych od Dyrektora MZK Jarosława Millera, jeszcze w tym roku zostanie wykonana niezbędna dokumentacja a nadchodzący rok przyniesie realizację. Będzie wobec tego możliwość rozważenia kompleksowego remontu tych ulic.

Planowany ciąg pieszo-rowerowy podniesie walory turystyczne, nowa jezdnia lub jej kompleksowy remont z pewnością poprawią komfort codziennych podróży mieszkańców osiedla, oraz dużej grupy turystów jaką mamy przyjemność gościć na terenie powiatu.

Stan jezdni jest nieco lepszy niż chodnika, kolejne dwa lata dołożą jednak kolejnych uszkodzeń a już dziś po opadach deszczu, zapadnięte lub krzywo osadzone studzienki kanalizacji burzowej, nie odbierają wody w prawidłowy sposób co często prowadzi do „prysznica” z pod kół przejeżdżających pojazdów.

Nieoficjalnie można powiedzieć że wola wykonania kompleksowego remontu, jest przynajmniej u części radnych a to na ich barkach będzie spoczywać decyzja, jeśli uda się osiągnąć porozumienie włodarzy gminy oraz powiatu. Wzorem innych tego typu realizacji, Urząd Marszałkowski powinien wesprzeć tą budowę solidną dotacją co znacznie zwiększy chęć porozumienia w obu samorządach.

Z pewnością do sprawy należy wracać, pojawiła się szansa na dużą inwestycję drogową, która znacząco usprawni komunikację mieszkańców ładnego i nowoczesnego osiedla jakim jest Podklasztorze, ale co najważniejsze umożliwi swobodne podróżowanie turystów, których corocznie gościmy coraz więcej. Biorąc pod uwagę fakt ukończenia remontu drogi do Owczar przez sąsiedni powiat, rozsądną kontynuacją jest opisana inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.