Przeszło miesiąc temu dowiedziałem się o istnieniu p.Basi. 70-cio latka, która opiekuje się swoim wnukiem, rodzice chłopca zmarli.

Zorganizowana została zrzutka, w domu dzielnej Pani pojawili się wolontariusze, pomoc z gminy oraz starostwa. W międzyczasie również telewizja Polsat i ich program „Nasz Nowy Dom”, którego producenci zgłosili zainteresowanie w rozwiązaniu problemów.

Obecnie sytuacja poprawiła się, dzięki jednemu z czytelników udało się zorganizować pomoc prawną. Nieoceniona pomoc, gdyż wykluczenie cywilizacyjne uniemożliwiało dotychczas załatwienie podstawowych spraw urzędowych i sądowych, których okazuje się, jest do zrobienia kilka. Na koncie zrzutki jest obecnie ponad 3000 zł, kwota zostaje na koncie do czasu zakończenia spraw majątkowych, a od uregulowania stanu prawnego Polsat uzależnia swoje działanie. Dopiero po podjęciu działań (lub nie) przez „większych graczy”, całą kwotę przeznaczymy na potrzeby tej kochającej się rodzinki, i będzie to remont domu (wtedy poproszę o dodatkową pomoc) lub zabezpieczenie potrzeb chłopca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.