Od najbliższego piątku w świetlicy wiejskiej w Kole rusza grupa wsparcia „Chcę i Już”, dla osób uwikłanych w problem uzależnienia od alkoholu i innych substancji. Grupa będzie prowadzona na zasadach wolontariatu. O kilka słów poprosiłem organizatorkę i terapeutkę która właśnie dopina do samego końca sprawy organizacyjne.

 „Nazywam się Justyna Kosela. Jestem terapeutą uzależnień w trakcie certyfikacji. Pracuję z osobami uzależnionymi i wspieram je w procesie wyjścia z nałogu, motywuję także do podjęcia pracy nad sobą.

 Ofertę kieruję do osób, które chcą przyjrzeć się swojej sytuacji, poznać i zrozumieć przyczynę problemów a także odnaleźć w sobie siłę, by stawić czoła istniejącej rzeczywistości oraz rozbudzić gotowość do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Zapraszam osoby skierowane przez specjalistów oraz szukające pomocy z własnej inicjatywy.

 Grupa będzie spotykać się w piątki w godzinach 18:00-20:00.

 Celem tej grupy jest dostarczenie emocjonalnego wsparcia i praktycznej pomocy w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami. Udział w grupie wsparcia polega na dzieleniu się własnymi doświadczeniami z innymi jej członkami, słuchaniu, nawiązywaniu kontaktu, dzieleniu się pożytecznymi informacjami. Aktywne uczestnictwo w grupie wsparcia pomaga w pracy nad sobą, w osobistym rozwoju. Tworząc tę grupę chcemy dać możliwość realnego wsparcia zainteresowanym mieszkańcom Koła i okolic.”

 Dodam jako autor tekstu informację o wsparciu pomysłu Pani Justyny przez Panią Sołtys Aleksandrę Szkodzińską Zajączkowską oraz Burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego, bez których wsparcia cała działalność społeczna Pani Justyny w tym miejscu nie miałaby miejsca.

 

 

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.