Krótkowzroczność, głupota, ignorancja oraz słowa zdecydowanie obraźliwe. Tylko to rzuca się na usta po porannym wypadku na ulicy Koneckiej w którym rany odniosła 80-cio letnia kobieta.

I nie są to słowa skierowane do osób biorących udział w wypadku, pieszej i kierowcy. Nie można oczekiwać od osoby w podeszłym wieku że będzie kojarzyć tak jak młody zdrowy człowiek, czy od kierowcy że będzie w stanie przewidzieć wejście pieszego w sam koniec jadącego zestawu.

Ten zestaw epitetów należy się osobom które podczas wyborów zgłosiły się do wzięcia odpowiedzialności za gminę, które to osoby nie potafią uporać się z tak błachym zadaniem od kilkunastu lat.

Na przejściu tym była blokada mieszkańców, dziesiątki artykułów w mediach, zgłoszenia radnych, zbiórki podpisów w szkole i masa innych działań, czego efektem jest jedynie wieloletni drenaż miejskiej kasy na opłacenie „stopka”, który przeprowadza dzieci w czasie przerw szkolnych. Suma wypłat dla tych pracowników jest zapewne wyższa od wszystkich działań jakie sprawią że będzie to bezpieczne przejście dla pieszych.

Tym bardziej zadziwia brak działań w chwili kiedy na placu obok przejścia mają powstać kolejne obiekty, basen, hala, przedszkole, a na już istniejących obiektach planuje się rozegranie imprezy rangi Mistrzostw Świata dla osób niesłyszących.

Kolejne miesiące mijają, niemal rok dziś, odkąd w ulicę Wschodnią bez zakazu skręcają samochody ciężarowe, kolejny akt niechlujstwa. Wydana 7 października 2019 decyzja administracyjna o powrocie znaków zakazu, do dziś nie została „dopilnowana” a efekty braku zainteresowania widać tam codziennie.

Budowa S12, drogi którą wyprowadzony zostanie tranzyt z miasta powstanie za kilka lat, brak działań sprawi utratę życia kolejnych kilku mieszkańców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.