Dwa psy znalezione w pobliżu posesji położonej na uboczu w miejscowości Zarzęcin.

Jeden z nich, prawdopodobnie kilka dni po wypadku, z widocznymi obrażeniami, odwodniony, głodny, wycieńczony. Drugi mniejszy pilnujący swojego psiego kolegi. Dziś okazało się że pies ma połamaną miednicę, i masę innych obrażeń z którymi borykał się kilka dni.

Odkrycie tych zwierząt było sygnałem do działania dla przygodnej osoby. Próba ustalenia właściciela zwierząt wśród okolicznych mieszkańców zakończyła się niczym, mieszkańcy przypuszczali że są to wyrzucone w okolicy psy.

Drugim etapem pomocy, była próba osadzenia zwierząt w schronisku dla zwierząt, niestety instytucje tego typu nie odbierają już zwierząt na wezwanie „z ulicy”.  Dopiero po dłuższym czasie udało się powiadomić jednostkę samorządową, odpowiedzialną za bezdomne zwierzęta na tym terenie. Gmina Mniszków natychmiast zadysponowała pomoc do zwierząt i w kilka godzin po ich odnalezieniu, zostały wreszcie zabezpieczone, a jeden z nich znalazł nawet dom.

Właściwym organem odpowiedzialnym za sprawy zwierząt bezdomnych lub z wypadków, jest urząd zarządzający gminą na której odnalezione zostało zwierzę potrzebujące pomocy.

3 thoughts on “Bezdomniaki w potrzebie”
  1. Właściwym organem jest urząd gminy – to prawda, ale gminy mają podpisane umowy ze schroniskiem – mam tylko w tym miejscu nadzieję, że gmina Mniszków nie ma podpisanej umowy ze „schroniskiem” w Wojtyszkach, czy innych tego typu – jak złowrogie Radysy (mówiąc w przenośni, bo w wielu innych miejscach warunki też nie są dobre). Z którym ze schronisk ma podpisaną umowę gmina Mniszków?

    1. W chwili kiedy Gmina Mniszków rozpoczyna się niemal w Sulejowie, oraz wspólnych rzeczy mamy masę, nie da się omijać szerokim łukiem gmin ościennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.