18 czerwca o godzinie 18:00 w Barkowicach odbędzie się protest oraz zebranie mieszkańców okolicznych miejscowości, do których dotarła wiadomość o powstaniu chlewni na 3000 sztuk trzody chlewnej, w centrum ich miejscowości.

 Kilka lat temu, podobna informacja krążyła w Przygłowie. Tam jednak plany budowy były mocno rozwinięte, sprawa po protestach zatrzymała się na decyzji środowiskowej. Dziś Barkowice mają jedynie informację od właściciela terenu, który na swojej posesji wywiesił okazały baner z tą informacją.

 Barkowice to malownicza miejscowość położona nad samym Zalewem Sulejowskim, z całkiem niedawno jeszcze charakteru rolniczego, rozwój tego miejsca opiera się na turystyce. Budowa takiej chlewni , jak wskazują mieszkańcy, będzie nie tylko powodem do pogorszenia warunków życia mieszkańców, ale również zahamowaniem i wycofaniem się branży turystycznej.

 Mieszkańcy Barkowic mogą liczyć na wsparcie mieszkańców Przygłowa, Barkowic Mokrych. Szykuje się więc podobna koalicja mieszkańców jak w czasach prób budowy chlewni w Przygłowie.

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.