Na dzisiejszy dzień prognozowane jest wydanie ostrzeżenia przed silnym wiatrem, jak się wydaje jednak, jest to obecnie najmniejszym czekającym na Nas problemem. 

 Prawdziwe porywy wiatru sięgające 100km/h i więcej, spodziewane są w kolejnych dniach. Kulminacja wietrznych porywów prognozowana jest na noc z soboty na niedzielę, jednak dziś jest jeszcze zbyt duża rozbieżność w modelach pogodowych żeby szczegółowo podać rozmiar zagrożeń.

 W poprzedni poniedziałek na terenie gminy zanotowano przeszło 20 interwencji straży, przy usuwaniu szkód wiatrowych. Maksymalne zmierzone tego dnia porywy wiatru na stacji meteorologicznej w Sulejowie wyniosły 88 km/h. Obrazuje to skalę spodziewanego wiatru, którego podmuchy niektóre prognozy widzą na poziomie nawet 120 km/h.

 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już dziś na swoich mapach pokazuje prognozę ostrzeżeń 2 stopnia, z pewnością już jutro lub w sobotę pojawią się alarmy RCB. Dlatego też już dziś zaplanujmy sobie spędzenie weekendu w domu, tym bardziej że aura zdecydowanie nie będzie zapraszała do przebywania na świeżym powietrzu.

 Foto: zniszczenia z dnia 17 stycznia w Białej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.