Nowa grupa wsparcia, działająca na zasadach wolontariatu „Chcę i Już” z Koła oraz Grupa AA Świt z Sulejowa na pierwszej wspólnej wyprawie.

 Spływ kajakowy rozpoczęty w niedzielę o 7:00 w Kłudzicach, był znakomitą okazją do spotkania, rozmów oraz wymiany doświadczeń w walce, którą każdy z nich ma nadzieję wygrać. Podczas spływu była masa atrakcji związanych z trasą, ale chyba najbardziej wspominany będzie deszcz. Deszcz w wyniku którego każdy miał okazję jak powiedziała p. Justyna, współorganizatorka spływu, „Poczuć to że dbamy o siebie nawzajem, by każdemu było ciepło”. Na uczestników spływu czekało ognisko, oraz wzruszająca chwila okazało się że został dostarczony poczęstunek od innych uczestników grupy Sulejowskiej, którzy dziś nie mogli towarzyszyć w tej wyprawie. Kawa, herbata czy ciastka podarowane przez przyjaciół oraz ciepło ogniska, pozwoliły zregenerować się po dość ciężkiej i wymagającej trasie, dzięki czemu zabawa przy ognisku trwała dłużej niż początkowo planowano. Były tańce, śpiewy… przyjaźń.

 Z problemem alkoholizmu w kraju boryka się 600-700 tys osób, działanie tego rodzaju grup wsparcia ma za zadanie pomóc w walce z nałogiem.

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.