To nie jest tytuł piosenki czy obliczenia zawartości cukru w cukrze a stan powietrza jakim oddychamy, a dokładniej oddychaliśmy dziś o 9:46.

 Oczywiście było to wydarzenie jednorazowe, jednak od wczorajszego południa wskaźniki pokazywały znaczne przekroczenia norm, minimum 6-cio 7-mio krotne do granicy 1600% jakie obserwowane były przez kilka godzin wieczornych. 

 5166% czyli przekroczenie normy 50-cio krotne, takie powietrze nie jest tylko szkodliwe, ale również zabójcze. Minister Kurtyka w 2019 roku informował o liczbie zgonów spowodowanych zanieczyszczeniami powietrza, według jego słów jest to około 45000 osób rocznie. Wartości jakie notuje sulejowski czujnik, to ścisła czołówka Polski, według aplikacji Kanarek w jakiej jest pokazywany, wielokrotnie wartości w mieście były najwyższymi w kraju!!! Ma na to wpływ nie tylko obecność drogi, ale również używanie przez wiele gospodarstw pieców „kopciuchów”. 

 W tym tygodniu sieć zostanie wzbogacona o kolejne czujniki, o których pisałem niedawno. Ale i bez nich widzimy jakie warunki do wielu schorzeń dróg oddechowych szykujemy sobie sami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.