Dziś ważny dzień, Dzień Strażaka. Przez niemal 3 lata obserwuję i dokumentuję pracę różnych służb przy okazji rozmaitych wydarzeń losowych.

 W ciągu minionego roku udało się dopiąć zakup samochodu dla OSP Sulejów, auta niezwykle przemyślanego i cennego dla bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Udało się również wyposażyć to auto, dzięki samym strażakom, którzy zrezygnowali z własnych ekwiwalentów pieniężnych za akcje w których uczestniczyli ( około 20tys złotych).

 OSP Kłudzice zakupiło kolejny samochód, planują doposażyć jednostkę i wstąpić do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 Od dłuższego czasu OSP Przygłów próbuje zrealizować projekt „Nie dla raka w straży”, badania wykazują że 60% strażaków umiera na raka!!!, Jest to spowodowane ogromną ilością toksyn w dymach z pożarów, którymi nasiąkają mundury interweniujących druhów. Zakup pralnicy wraz z odpowiednimi środkami chemicznymi jaki planują zrealizować, ma być dostępny dla wszystkich jednostek z terenu gminy. 

 Dziś nie będzie obchodów święta, moim zdaniem jednego z najważniejszych świąt, przez minione trzy dni świętowaliśmy, podeptaną flagę, poszarpaną konstytucję czy Święto Pracy. Dziś należy spojrzeć w oczy ludziom od których zależy los naszego dobytku, życia i zdrowia i powiedzieć im „nie mamy dla Was nawet na pralkę”. To prawda, znicz na grobie strażaka będzie dużo tańszy a zdjęcie na Facebooku z ceremonii da lepszy przekaz medialny.

 Druhny i Druhowie, w dniu Waszego święta, tylu powrotów ilu wyjazdów. Oraz zwyczajnie realizacji planów, zarówno z życia jednostek jak i tych prywatnych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.