Od najniższej klasy rozgrywek (IV LIGI) wystartuje powstająca w Ręcznie żeńska drużyna piłki nożnej poinformował wczoraj portal Łódzki Futbol

 W związku z tym Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, która od nowego roku szkolnego otwiera swoje liceum w Ręcznie, na 10 lipca zaplanowała organizację test meczu dla wszystkich chętnych zawodniczek z terenu całego województwa łódzkiego.

 Mecz odbędzie się na Stadionie Sportowym w Ręcznie o godzinie 12:00, na zgłoszenia zawodniczek czeka koordynator MSMS Jan Gabara 504 479 527.

 MSMS początkowo łączony był z Sulejowem. Trwały rozmowy pomiędzy zarządem szkoły a urzędnikami odnośnie wykorzystania sulejowskich obiektów na potrzeby szkoły, co dla dzieci z klas sportowych w Sulejowie, mogło być kontynuacją kariery sportowej właśnie tu w miejscu zamieszkania. Szkoła taka również mogła być zapleczem dla coraz lepiej radzącego sobie klubu Skalnik Sulejów.

 Pan Tomasz Jęk wicedyrektor MSMS w niedawnej rozmowie podkreślił. że dziś rozmowy na temat szkoły w Sulejowie zostały zawieszone a nie zerwane. Wobec tego przy dobrej woli płynącej z obu stron, w Sulejowie może powstać szkoła MSMS już w latach kolejnych. A dziś, uczniowie którzy zdali do ósmych klas jako potencjalne miejsce dalszej nauki powinni obserwować rozwój i sukcesy ręczyńskiego liceum.

Fiore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.