Raporty Ministerstwa Zdrowia z dnia 8.03.2021r. informują już o 29-ciu zgonach, zakwalifikowanych jako NOP (niepożądany odczyn poszczepienny).

 Ogółem kwalifikację NOP uzyskało 4328 pacjentów, z czego 608 przypadków określono jako poważny lub ciężki.

 Ilość przypadków dotyczy 4 004 734 dawek szczepionki jakie zostały podane (stan na 8 marca), a więc statystyki osób zgłaszających niepożądane skutki nie zmieniają się. Średnio jedna osoba na 1000 zaszczepionych, zgłasza jakiekolwiek objawy. Dane te niedługo posłużą do celów akcji informacyjnej osób w młodszym wieku, to właśnie osoby w wieku 20-tu do 40-tu lat najczęściej deklarują brak chęci szczepienia. 

 Do raportu z 8 marca, mieliśmy 1 434 640 osób zaszczepionych drugą dawką, do tego 1 503 353 ozdrowieńców, oznacza to niecałe 3 z 38 mln osób w kraju. I nie jest to dobra wiadomość z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Niecałe 10% osób w jakiś sposób bezpiecznych przed ciężkim przebiegiem Covid19 oznacza kolejne obostrzenia świąteczne. Czy będzie wprowadzony zakaz przemieszczania wzorem Sylwestra ,czy też zostaniemy jedynie „poproszeni” o zdrowy rozsądek, decyzje te na szczeblu rządowym zostaną podjęte w najbliższych dniach.

 Wczoraj pojawiły się pierwsze spekulacje medialne na ten temat, jednak oficjalne wiadomości nie zostały podane do wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.