Włączanie się do ruchu jest manewrem dość trudnym, dochodzi podczas niego do wielu kolizji czy wypadków wynikających z braku uwagi.

 Wczoraj na wysokości Honoratowa doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym. Wyjeżdżając z podporządkowanej, kierujący Daewoo Lanos uderzył w samochód ciężarowy…. który ścinał zakręt zajmując przeciwny pas ruchu. 

 Oczywiście winą został obarczony włączający się do ruchu, jednak największym zdziwieniem było dla niego odczytanie wysokości mandatu z nowego taryfikatora. Za wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 1200 złotych a więc kwotę zbliżoną do wartości samochodu jakim się poruszał.

 Warto przypomnieć o nowych stawkach mandatów według nowego taryfikatora. Za przekroczenie prędkości można otrzymać mandat w wysokości nawet 2500 złotych, jazda po chodniku samochodem może kosztować 1500 złotych, tyle samo zwykła parkingowa kolizja. Przeglądając media można natknąć się na wiele artykułów gdzie pokazywane są druczki z wystawionymi mandatami a kwoty w wysokości 1000 złotych lub wyższe nie są rzadkością. 

 Niedługo przekonamy się jak przełoży się wysokość mandatów na spadek liczby zdarzeń drogowych,  walka z piratami drogowymi i wysoka ilość zdarzeń drogowych była głównym celem podwyższenia, nawet o kilkaset procent, stawek mandatów w kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.