Opublikowane zostały statystyki dotyczące ilości wyjazdów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu.

 Jak rok temu, KSRG OSP Sulejów notuje w całym powiecie największą ilość wyjazdów, natomiast drugie miejsce pod względem zaangażowania sił okupuje KSRG OSP Przygłów, tak więc rozległy powiat skupia większość zdarzeń na terenie Gminy Sulejów.

 Tak wielka ilość wyjazdów nieodmiennie łączy się ze zużyciem sprzętu, mundurów, elementów wyposażenia itp. W tym roku jak i w latach poprzednich przypominam o możliwości odpisania 1% podatku dochodowego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.

 Jako przykład zeznania podatkowego, zaczerpnąłem informację jaką zamieszcza na swojej stronie internetowej OSP Przygłów. W zeznaniu podatkowym wypełniamy zaledwie 3 rubryki, które na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców będę mieć ogromne znaczenie.

W rubrykach można oczywiście wpisać jako cel OSP Sulejów czy też wspomóc OSP Sulejów Podklasztorze a dane tych jednostek znajdują się na podanych w galerii zdjęć grafikach.

 Kwoty pozyskiwane w ten sposób przez jednostki są raczej symbolicznym wsparciem dla ich budżetów, jednak połączenie kilku źródeł finansowania pozwala na realizację większych zakupów dla poszczególnych jednostek. 

 Poniżej zestawienie wpłat z tytułu 1% dla jednostek z terenu powiatu za rok 2020. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.